23,985
edits
(added USS Arrow) |
|||
(One intermediate revision by the same user not shown) | |||
Line 35: | Line 35: | ||
|[[Starbase 118]] | |[[Starbase 118]] | ||
|{{Logo|Starbase 118 Ops|40}} | |{{Logo|Starbase 118 Ops|40}} | ||
|- | |||
|<font size="3">'''{{USS|Chin'toka}}'''</font> | |||
|'''NCC-97187''' | |||
|{{c|Akira}} | |||
|[[File:Akira-scale.png|link=USS Chin'toka|122px]] | |||
|[[Par'tha Expanse]] | |||
|{{Logo|USS Chin'toka|40}} | |||
|- | |- | ||
|<font size="3">'''{{USS|Veritas}}'''</font> | |<font size="3">'''{{USS|Veritas}}'''</font> | ||
Line 42: | Line 49: | ||
|[[Shoals|The Shoals]] | |[[Shoals|The Shoals]] | ||
|{{Logo|USS Veritas|40}} | |{{Logo|USS Veritas|40}} | ||
|- | |- | ||
|<font size="3">'''{{USS|Arrow}}'''</font> | |<font size="3">'''{{USS|Arrow}}'''</font> | ||
Line 54: | Line 54: | ||
|{{c|Saber}} | |{{c|Saber}} | ||
|[[File:Saber-scale.png|link=USS Arrow|59px]] | |[[File:Saber-scale.png|link=USS Arrow|59px]] | ||
|[[ | |[[Alpha Isles]] | ||
|{{Logo|USS Arrow|40}} | |{{Logo|USS Arrow|40}} | ||
|- | |||
|<font size="3">'''{{USS|Resolution}}'''</font> | |||
|'''NCC-78145''' | |||
|{{c|Nova}} | |||
|[[File:Nova-scale.png|link=USS Centris-A|43px]] | |||
|[[The Borderlands]] | |||
|{{Logo|USS Resolution|40}} | |||
|- | |- | ||
|<font size="3">'''{{USS|Centris|A}}'''</font> | |<font size="3">'''{{USS|Centris|A}}'''</font> |