23,985
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Shuttlecraft]]''' | |'''[[Shuttlecraft]]''' | ||
|- | |||
|[[File:Danube.JPG|300px|link=Runabouts]] | |||
|- | |||
|'''[[Runabouts]]''' | |||
|- | |- | ||
|[[File:Peregrinefighters.jpg|325px|link=Fighters]] | |[[File:Peregrinefighters.jpg|325px|link=Fighters]] | ||
|- | |- | ||
|'''[[Fighters]]''' | |'''[[Fighters]]''' | ||
|} | |} | ||
{{Utopia Planitia footer}} | {{Utopia Planitia footer}} | ||
[[Category:Starfleet ship classes|Small Craft]] | [[Category:Starfleet ship classes|Small Craft]] |