4,911
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 22: | Line 22: | ||
|First Officer | |First Officer | ||
|Commander | |Commander | ||
|Sorik | |[[#Sorik - First Officer|Sorik]] | ||
|Male | |Male | ||
|[[Vulcan]] | |[[Vulcan]] | ||
Line 55: | Line 55: | ||
|Male | |Male | ||
|[[Petarian]] | |[[Petarian]] | ||
|- | |||
|Engineering Officer | |||
|Ensign | |||
|Keppel | |||
|Male | |||
|NA | |||
|- | |- | ||
|Chief Science Officer | |Chief Science Officer | ||
Line 73: | Line 79: | ||
|Male | |Male | ||
|[[Suliban]] | |[[Suliban]] | ||
|- | |||
|Security Officer | |||
|Ensign | |||
|Jenny Jordan | |||
|Female | |||
|Human | |||
|- | |- | ||
|Chief of Tactical | |Chief of Tactical |